Archiv

#mDevTalk 6 – 26. 1. 2017

Přednášející

Adam Šimek

Strava

David Vávra

Program

Otevření dveří

Přijď včas a najdi si své místo, odkud dobře uvidíš a uslyšíš.

30mins

About

David Vávra

Firebase + Rx + MVP + Kotlin: Praktické tipy

Nová Firebase řeší spoustu běžných problémů Android vývojáře. Pokud ale máte komplexnější strukturu databáze, potřebujete to všechno spojit pomocí RxJavy. To celé chce nějakou architekturu jako MVP. A Kotlin udělá kód kratší a čitelnější. Přijďte si poslechnout praktické tipy.

45mins

About David Vávra

Adam Šimek

Čas jsou peníze: Optimalizace skrolování v RecyclerView

Když se podíváte na aplikace ve vašem telefonu, tak většina obsahu je zobrazena ve skrolovatelných komponentách. Seznam zpráv, timeline na Facebooku, kontakty, poznámky, Twitter, fotky, prostě všechno. Nekonečný seznam něčeho. A není to vždy plynulé. Komplexita aplikací narůstá a skrolovaní se stále seká a seká. A programátoři se snaží a snaží. Nebo se snad nesnaží? V přednášce bych vás chtěl provést od základů toho, jak RecyclerView funguje, přes konkrétní tipy a triky a věci, kterým se vyvarovat, po poslední novinky v RecyclerView, jako je prefetch. Pevně doufám, že přednáška bude zajímavá a na konci budou vaše telefony, tablety a ledničky krásně plynulé. (Talk will be in Czech.)

45mins

About Adam Šimek

Aftertalk

Zůstaň i po přednáškách v Ackee a zeptej se speakerů na to, co tě zajímá. Po vzdělávání má přece přijít zábava... a pivo je na nás! :)

120mins

About

#mDevTalk 5 - 24. 11. 2016

Přednášející

Paul Lammertsma

Pixplicity

Martin Novák

Avast

Program

Otevření dveří

Přijď včas a najdi si své místo, odkud dobře uvidíš a uslyšíš.

30mins

About

Paul Lammertsma

Account manager & sync: I’ve been doing some syncing…

Storing account information is a common challenge many app developers face, and is often tackled in tailored solutions. Isn’t there some strategy to store account credentials in a centralized place?  What about multiple accounts, like Twitter? And when should or could I synchronize data? Android offers a powerful account manager. Let’s explore the possibilities and lay out an architecture for engineering an Android app based on accounts.

45mins

About Paul Lammertsma

Martin Novák

Animace v iOS aneb Základy i zajímavosti magického světa animací

Martin nás provede úžasným světem iOS animací! Ukáže, jak používat Swift Playground k prototypování a testování (nejen) animací, co vše se dá vyčarovat s CoreGraphics a CoreAnimation frameworky a jak to vše využít v kombinaci s IBInspectable a IBDesingable a appce. Začne od základů a pokusí se dostat i k něčemu zajímavějšímu a pokročilejšímu, aby si každý přišel na své. Pro aplikaci znalostí je potřeba základní znalost jazyku Swift, avšak talk je určen pro kohokoliv.  Kdo by se nerad podíval na nějakou pěknou animaci, že?

45mins

About Martin Novák

Krákora

Aftertalk

Speakery, organizátory i ostatní vývojáře můžeš osobně poznat mimo přednáškový sál, neformálně - jak jinak  než u piva. Přesuneme se do hospůdky Krákora hned vedle VŠE. :)

120mins

Krákora Club&Pub&Bar

#mDevTalk 4 - 29. 9. 2016

Přednášející

Charles Du

Jan Dvorský

Program

Otevření dveří

Přijď včas a najdi si své místo, odkud dobře uvidíš a uslyšíš.

30mins

About

Charles Du

Introduction to Mobile UX Design: Tips and Tricks from an Apple Insider

Learn how to shape a rough app idea into a thoughtful, intuitive design. Find out how successful mobile apps are designed and user-tested. Charles will share design examples from his past work including the NASA app and the Ticketmaster app. This talk will focus on UX design so no coding experience is needed.

60 mins

About Charles Du

http://productcharles.com

Jan Dvorský

Swift Package Manager

Swift Package Manager je dependency manager od Applu, alternativa ke CocoaPods. Jeho vývoj Apple dělá otevřeně na GitHubu a za posledních pár měsíců se kolem něj vytvořila aktivní komunita. Honza během svého talku předvede, jak nástroj vypadá, kdy a jak ho používat. Přednáška bude v angličtině.

60mins

About Jan Dvorský

http://honzadvorsky.com

Afterparty

Speakry, organizátory i ostatní vývojáře můžeš osobně poznat na afterparty. Na pivo/víno/kávu se přesuneme do Cafe Prostoru_, kavárna sídlí hned vedle FITu v budově NTK.

150mins

#mDevTalk 3 - 25. 5. 2016

Přednášející

Dominik Veselý

Ackee

David Bureš

Microsoft

Program

Otevření dveří

Přijď včas a najdi si své místo, odkud dobře uvidíš a uslyšíš.

30mins

About

Dominik Veselý

Vše co jste kdy chtěli vědět o CI a báli jste se zeptat

Continuous Integration je velice důležité, leč často opomíjené téma. Většina lidí má tento termín zažitý jako něco co je složité a patří to do velkých společností. Opak je pravdou, CI můžete využívat i jako freelancer nebo malá společnost velice jednoduše. Ať už ho chcete používat k testování, nasazování, doručování buildu nebo notifikacím, ušetří Vám to hodně času a peněz. Dominik se věnuje problematice CI pro mobilní vývoj již více jak 2 roky a se svými kolegy vyrobil CI pipeline pro iOS, Android i backend, která šetří stovky minut denně celému týmu. Ve svém talku se zaměří, jak na mobilní platformy, tak na backendy a frontendy, aby si na své přišel opravdu každý.

75mins

expert

About Dominik Veselý

Dominik je spoluzakladatel a hlavní architekt a analytik ve společnosti Ackee. Přednáší předmět Vývoj pro aplikací pro iOS na FIT ČVUT. Rád jezdí na kole, hraje badminton a občas si zaběhne půlmaraton.

http://www.ackee.cz

David Bureš

Xamarin, IoT a Azure

Na ukázkové aplikaci psanou v Xamarin si prakticky představíme architekturu a propojení na jednotlivé služby v Azure, které jsou z pohledu IoT klíčové:   • Mobilní aplikaci psanou pomocí Xamarin pro Android, iPhone a Windows Phone, která slouží jako field gateway, ale i pro zobrazování dat • Azure Mobile App jako backend pro mobilní aplikaci, umožňující autentizaci, ale i rychlý vývoj pomoci Easy Tables a Easy API a Push Notifikace • HockeyAPP pro distribuci mobilní aplikace pro testy a sběr chyb • Application Insights pro monitoring • IoT Hub, který pomůže při sběru dat z koncových zařízení (mikrokontroléry a field gateways) • Stream Analytics, které umožňují real time analýzu velkého množství dat • Power BI pro chytré zobrazování • Služby pro persistetní ukládání dat jako je Azure Storage nebo Azure SQL Database Podíváme se  na to, jak můžete připojit vaše auto přes OBD-II ke Cloudu a sledovat rychlost, spotřebu, otáčky a další hodnoty v reálném čase. Vše je samozřejmě open source.

60mins

expert

About David Bureš

David pracuje ve společnosti Microsoft Czech Republic na pozici Technical Evangelist. Dříve působil jako Senior Software Engineer, Team Lead a Solution Architect v různých společnostech (Logos, Xacti, Solarwinds, Honeywell), kde se podílel na různě velkých projektech s různými platformami: ASP.NET MVC, C#, ORM, Hadoop, Hbase, EMS ...

Afterparty

Speakry, organizátory nebo ostatní vývojáře můžete osobně poznat na afterparty.

150mins

Zelená 1084/15, 160 00 Praha

About

#mDevTalk 2 - 31. 3. 2016

Přednášející

Jiří Dutkevič

Avast

Ondřej David

Avast

Petr Dvořák

Lime

Program

Otevření dveří

Přijď včas a najdi si své místo, odkud dobře uvidíš a uslyšíš.

30mins

About

Jiří Dutkevič

Ochrana citlivých dat v iOS aplikaci

Představím 3 nápady jak zabezpečit data uložená v aplikaci pro případ, že o zařízení uživatel přijde. Ukážu několik technik, jak analyzovat chování a implementaci aplikací. Inspiroval jsem se v problémech, které jsem objevil v aplikacích v AppStoru když jsem hledal "password manager".

60mins

About Jiří Dutkevič

Ondřej David

Zabezpečení Androidu na úrovni hardware

20mins

About Ondřej David

Petr Dvořák

Push notifikace ve velkém

Věděli jste, že push notifikace mohou až ztrojnásobit počet spuštění aplikace? Nebo že aplikace, které podporují push notifikace mají až o 70% větší pravděpodobnost, že na zařízení přežijí déle než 60 dní? Schopnost přijímat push notifikace by proto měla být vlastní každé aplikaci. Ukážeme si, jak na to na klientovi i na serveru.

60mins

About Petr Dvořák

#mDevTalk 1 - 14. 1. 2016

Přednášející

Petr Zadražil

Google

Petr Šíma

Ackee

Petr Hamerník

Geneea

Program

Otevření dveří

Přijď včas a najdi si své místo, odkud dobře uvidíš a uslyšíš.

30mins

About

Petr Zadražil

TensorFlow v mobilních aplikacích

TensorFlow je špičková knihovna pro umělou inteligenci (AI), kterou Google nedávno překvapivě open-sourcoval. V přednášce se dozvíte rychlý úvod do AI a využití TensorFlow. Vše uvidíte na reálném příkladu Android aplikace s TensorFlow, který si pak můžete doma vyzkoušet.

75mins

About Petr Zadražil

Petr Šíma

Principy funkcionálně reaktivního programovaní na mobilních platformách

Petr představí principy funkcionálně reaktivního programovaní na mobilních platformách. Předvede praktický příklad s využitím frameworku ReactiveCocoa pro iOS. Na závěr vás čeká diskuse nad vhodnou architekturou reaktivní aplikace a základy MVVM.

45mins

About Petr Šíma

Petr Hamerník

Textová analytika v mobilních aplikacích

Prozkoumáme možnosti textové analytiky pomocí Geneea Interpretoru a její zapojení do mobilních aplikací. Interpretor rozumí angličtině, češtině a několika dalším jazykům a umožní vám vytáhnout z textu zajímavé strukturované informace - téma, náladu textu, klíčová slova, jména lidí, firem, geografické názvy a další.

20mins

About Petr Hamerník